drukuj drukuj rozmiar czcionki A A A
O nas Lekarze
Okulistyka

dr n. med. Andrzej Lipiński
dr n. med. Andrzej Lipiński

W 1992 roku ukończył Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. Specjalizację II-go stopnia z okulistyki uzyskał z wyróżnieniem w 1999 roku. Tytuł Doktora nauk medycznych zdobył w 1997 roku. Doświadczenie operacyjne: 1997-2001, różne zabiegi okulistyczne w ramach pracy klinicznej.
Z Domem Lekarskim związany od początku jego działalności, od 2001 roku. Wraz z dr Andrzejem Palaczem, jako pierwsi w naszym regionie, wprowadzili jako standard dla wszystkich pacjentów zabiegi usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji. Obecnie dr Lipiński wykonuje takich zabiegów około 1000 rocznie. Od 2008 roku przeprowadza również zabiegi laserowej korekcji wad wzroku.
W swojej pracy z pacjentem stawia na bezpieczeństwo, podkreślając jak ważna jest pełna świadomość i wiedza pacjenta nt. przygotowania do zabiegu, samego zabiegu i jego skutków, jak i prawidłowych zachowań pooperacyjnych. Dr Lipiński zabiega o kompleksowość usług okulistycznych w naszym ośrodku, motywując zakup nowoczesnego sprzętu zarówno diagnostycznego, jak i zabiegowego.
Zainteresowania okulistyczne doktora idą w parze z sukcesami na polu fotografii (www.sztukaimedycyna.pl) . Jego zdjęcia goszczą na wielu wystawach.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

dr n. med. Andrzej Palacz
dr n. med. Andrzej Palacz

W 1990 roku ukończył Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W 1997 roku uzyskał specjalizację II-go stopnia z okulistyki, a w 2000 roku obronił dyplom Doktora Nauk Medycznych na temat: "Znaczenie oceny funkcji siatkówki i nerwu wzrokowego w diagnostyce jaskry przy pomocy komputerowej perymetrii statycznej i wybranych badań elektrofizjologicznych". Jego praca doktorska zdobyła II nagrodę Polskiego Towarzystwa Okulistycznego w konkursie prac z lat 1998-2001. W latach 1991-2002 był zatrudniony w I Klinice Okulistycznej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jako syn znanego okulisty, profesora Olgierda Palacza, przeszedł zarówno formalne, jak i nieformalne przygotowanie do pracy w zawodzie. Obecnie, po prawie 20 latach praktyki, posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby leczyć szeroki zakres również trudnych i skomplikowanych przypadków.
Od 2001 związany z Domem Lekarskim, gdzie wykonuje zabiegi usunięcia zaćmy techniką fakoemulsyfikacji (około 1000 zabiegów w ciągu roku). Od 2008 roku przeprowadza również zabiegi laserowej korekcji wad wzroku.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

dr n. Jolanta Rabus
dr n. Jolanta Rabus

Dr n. med. Jolanta Rabus

Dr Tomasz Miszczuk
Dr Tomasz Miszczuk

W 1995r. ukończył Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.
Specjalizację II st. z okulistyki uzyskał w 2005r. Staże specjalizacyjne odbywał w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie i w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.
Od 2006r. pracuje w Domu Lekarskim. Obecnie wykonuje miesięcznie około 80-100 zabiegów fakoemulsyfikacji zaćmy z wszczepem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Dodatkowo wykonuje zabiegi przeciwjaskrowe ECP i zabiegi plastyczne w zakresie aparatu ochronnego oka.
Umiejętności w zakresie mikrochirurgii zdobywał pod kierownictwem dr A.
Lipinskiego i dr A. Palacza oraz na licznych kursach w kraju i za granicą.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

dr n. med. Małgorzata Kaczmarek
dr n. med. Małgorzata Kaczmarek

Dr n. med. Małgorzata Kaczmarek

W 2003 roku ukończyła Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. Od 2004 roku pracownik naukowo - dydaktyczny w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. W
2008 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych. W 2011 roku zdobyła specjalizację z okulistyki.
Zainteresowania zawodowe dotyczą laserowej korekcji wad wzroku oraz chirurgii zaćmy. Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach w kraju i za granicą, stale podnosząc swoje kwalifikacje.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.
 

Dr Małgorzata Kowalik
Dr Małgorzata Kowalik

Dr Małgorzata Kowalik

Dr Agnieszka Ostojska
Dr Agnieszka Ostojska

Dr Agnieszka Ostojska

Dr Beata Pacewicz
Dr Beata Pacewicz

Dr Beata Pacewicz

dr Barbara Archimowicz-Cyryłowska
dr Barbara Archimowicz-Cyryłowska

dr Barbara Archimowicz-Cyryłowska

Dr n. med. Krzysztof Szmatłoch

do góry
Ortopedia

 dr Piotr Kominiak dr Piotr Kominiak

Absolwent Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie 1991-1997. Po stażu podyplomowym pracował w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu na Unii Lubelskiej w Szczecinie. 12/04/2005 zdał egzamin specjalizacyjny i uzyskał tytuł specjalisty w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Pracował na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Specjalistycznym Szczecin – Zdunowo oraz w Shepton Mallet Treatment Centre w Anglii.
Współpracę z Domem Lekarskim rozpoczął w czerwcu 2004, gdzie wykonuje ponad 350 zabiegów rocznie, w tym głównie zabiegi artroskopowe kolana, barku i biodra oraz operacje wymiany stawów kolanowego, biodrowego oraz barkowego (endoprotezoplastyki).
Dr Kominiak wykonuje pełen zakres zabiegów ortopedycznych narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii kolana, barku i biodra (zabiegi artroskopowe oraz endoprotezoplastyki). Odbył staże w renomowanych ośrodkach w kraju i za granicą. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc regularnie w wielu kursach i sympozjach organizowanych zarówno w Polsce jak i za granicą. Sam również organizuje i prowadzi szkolenia przy współpracy z firmą Smith&Nephew. Jest inicjatorem i głównym prowadzącym projektu badawczego, którego Dom Lekarski jest sponsorem pt.: "Biologiczne wspomaganie leczenia uszkodzenia łąkotki z zastosowaniem membrany kolagenowej Chondro-Gide". Celem badania jest opracowanie techniki operacyjnej, która umożliwi "ratowanie" uszkodzonych] w sposób nie nadający się do szycia łąkotek a to w konsekwencji może uchronić pacjenta przed powstaniem zmian zwyrodnieniowych.
Jest członkiem: Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, European Society of Sport Traumatology Knee Surgery and Arthroscopy i International Society of Arthroscopy, Knee Surgery, and Orthopaedic Sports Medicine.

 dr n. med. Marcin Ferenc dr n. med. Marcin Ferenc

W 2000 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, gdzie 5 lat później uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Uzyskał II. stopień specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W latach 2002 – 2007 pracował w Klinice Ortopedii i Traumatologii PAM przy ul. Unii Lubelskiej. W latach 2007 - 2013 pracował w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego w Zdunowie. Od kilku lat operuje pacjentów po urazach w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach. Od 2013 r. współpracuje ze Szpitalem Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w zakresie leczenia złamań u pacjentów z urazami wielomiejscowymi w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W 2004 r. dołączył do operatorów Domu Lekarskiego. Regularnie uczestniczy w wielu specjalistycznych renomowanych kursach ortopedycznych w zakresie artroskopii, endoprotezoplastyki oraz traumatologii w kraju i za granicą, podnosząc swoje kwalifikacje oraz szkoląc innych lekarzy jako wykładowca i instruktor.

Zakres wykonywanych zabiegów ortopedycznych: 

1. Endoprotezoplastyka (wymiana) stawu biodrowego i kolanowego.
2. Chirurgia kolana ze szczególnym uwzględnieniem technik artroskopowych i rekonstrukcyjnych (uszkodzenia łąkotek, więzadeł, chrząstki).
3. Urazy sportowe stawu kolanowego. 

4. Leczenie operacyjne złamań z zastosowaniem nowoczesnych implantów i technik osteosyntezy.
5. Leczenie operacyjne powikłań zrostu kości oraz deformacji po przebytych złamaniach.

6. Chirurgia stawu skokowego.
7. Wykorzystanie czynników wzrostu w leczeniu urazów sportowych i przeciążeniowych (łokieć tenisisty, kolano skoczka, tendinopatia ścięgna Achilesa).

 dr Bartosz Paprota dr Bartosz Paprota

Absolwent Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Uzyskał II. stopień specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Staż podyplomowy odbył w Klinice Ortopedii i Traumatologii PAM przy ul. Unii Lubelskiej, był asystentem i wykładowcą w Katedrze Farmakologii PAM. Obecnie pracuje w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego w Zdunowie. Od 2004 r. jest lekarzem klubowym mi.in.: MKS Pogoni Szczecin, Stali Szczecin i Arkonii Szczecin. W tym roku uzyskał licencję lekarską Polskiego Związku Piłki Nożnej. Od 2008r. operuje również w szpitalu w Pyrzycach. Z Domem Lekarskim współpracuje od 2007r., specjalizując się w leczeniu operacyjnym stawów: kolanowego, ramiennego i skokowego.
Zainteresowania zawodowe:
1. urazy sportowe stawu kolanowego, skokowego i ramiennego
2. niestabilności stawów
3. zmiany przeciążeniowe ścięgien i mięśni – łokieć tenisisty, kolano skoczka, zap. ścięgna Achillesa, ostroga piętowa
4. wykorzystanie czynników wzrostu GPS w leczeniu urazów sportowych.
Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach w kraju i za granicą, podnosząc swoje kwalifikacje. 
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy ESSKA.

     dr Łukasz Terenowski dr Łukasz Terenowski

Doktor Łukasz Terenowski na co dzień pracuje w Oddziale V Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. A. Sokołowskiego w Szczecin – Zdunowo. W kręgu jego szczególnych zainteresowań znajdują się choroby kręgosłupa. Swoje doświadczenie w leczeniu zarówno operacyjnym jak i zachowawczym zespołów bólowych kręgosłupa zdobywał w trakcie licznych kursów i szkoleń głownie w Anglii , Szwajcarii, Niemczech i Holandii. Odbył również półtoraroczny staż na Oddziale Chirurgii Kręgosłupa London Bridge Hospital w Londynie, gdzie również pełnił funkcję honorowego asystenta w Oddziale Chirurgii Kręgosłupa Dorosłych i Dzieci Guy’s and St Thomas Hospital w Londynie. Doktor Terenowski jest także współautorem książki o minimalnie inwazyjnej chirurgii kręgosłupa prestiżowego wydawnictwa AOSpine. W leczeniu zachowawczym ostrych i przewlekłych zespołów bólowo - korzeniowych z powodzeniem stosuje najnowsze techniki interwencyjnej radiologii (selektywne blokady foraminalne korzeni nerwów rdzeniowych, wyrostków stawowych, trigger points … ) oraz interwencyjnej ultrasonowgrafii (blokady okołostawowe kręgosłupa, blokady okołokorzeniowe nerwów rdzeniowych, igłoterapia stawów). Zabiegi tego typu wykonywane są przy użyciu najwyższej jakości sprzętu RTG i USG. W codziennej praktyce ambulatoryjnej stosuje również najnowsze i najbardziej skuteczne osiągnięcia farmakoterapii w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów (selektywne blokery receptora interleukiny I, preparaty kwasu hialuronowego). Podania dostawowe wykonywane są wyłącznie pod kontrolą USG co zapawnia dokładność i skuteczność podania.

dr Paweł Bąkdr Paweł Bąk

Absolwent Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Po stażu podyplomowym specjalizował się na Oddziale Urazowo -Ortopedycznym Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego - Szczecin Zdunowo. 31.03.2014 r. uzyskał tytuł specjalisty w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Z Domem Lekarskim współpracuje od 2007 r., specjalizując się w chirurgii stopy i stawu skokowego. Od 2014 r. operuje także pacjentów po urazach na Oddziale Ortopedii w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach. Celem podniesienia kwalifikacji regularnie uczestniczy w wielu renomowanych kursach ortopedycznych w kraju i za granicą, między innymi we Włoszech, Francji, Szwajcarii, Holandii, Norwegii.
Zainteresowania zawodowe:
1. Chirurgia stopy, korekcja nabytych i wrodzonych deformacji stóp (paluch koślawy),
2. Leczenie zmian zwyrodnieniowych palców stopy, paluch sztywny, aloplastyka,
3. Artroskopia stawu kolanowego,
4. Urazy sportowe stopy, stawu kolanowego,
5. Wykorzystanie czynników wzrostu w leczeniu schorzeń przeciążeniowych stawu kolanowego, skokowego, stopy.

Jest członkiem PFAS - Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowego, Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, EFAS- European Foot and Ankle Society, Knee Surgery and Arthroscopy ESSKA.

Ortopedia - lekarze współpracujący: 

Dr Michał Chmielnicki
Dr Szymon Pituch
Dr Dariusz Kozerawski, NZOZ Kamed, Stargard Szczeciński, tel. 091/ 573 40 77 godz. 10.00-13.00

do góry
Chirurgia ręki

 dr n. med. Ireneusz Walaszek dr n. med. Ireneusz Walaszek

Ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, w 2003 uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Otrzymał specjalizację z chirurgii ogólnej (nadaną przez Centrum Egzaminów Medycznych w £odzi). Dr Walaszek posiada również rzadką w Polsce specjalizację z chirurgii ręki nadaną przez Europejskie Towarzystwo Chirurgii Ręki FESSH (Federation of European Societies for Surgery of the Hand). Od 1999 jest związany z zespołem prof. dra hab. Andrzeja Żyluka w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jako adiunkt, oprócz obowiązków operacyjnych, odpowiedzialny jest również za opiekę nad studentami. Uczestniczył w wielu kursach specjalistycznych, stażach oraz zjazdach podnoszących kwalifikacje zawodowe, mi.in. w USA, Indiach i Anglii. Brał udział w wielu konferencjach naukowych Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Jest trenerem (alumn) Fundacji AO. Z Domem Lekarski rozpoczął współpracę w 2006.
Zakres działalności operacyjnej kończyny górnej: rekonstrukcja ubytków pourazowych, artroskopia nadgarstka, chirurgia nerwów, ścięgien i naczyń ręki, korekcje deformacji w przebiegu chorób zwyrodnieniowych.

do góry
Rehabilitacja / Fizjoterapia

Adam Wandachowicz
Adam Wandachowicz

Adam Wandachowicz - fizjoterapeuta
Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu- kierunek fizjoterapia.

Kursy i szkolenia:

 • Terapia Manualna wg standardów IFOMPT,
 • Badanie i fizjoterapia w uszkodzeniach stawu kolanowego moduł I i II (akredytacja PTF ),
 • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego (akredytacja PTF ),
 • Stabilizacja centralna,
 • Stabilizacja stawów kończyń,
 • Kinesiology taping ( akredytacja PTF ),
 • Trening oddechowy metodą SpiroTiger,
 • Masaż poprzeczny,
 • funkcjonalny i inne techniki masażu,
 • wykorzystywane w fizjoterapii ( akredytacja PTF ),
 • Instruktor rekreacji ruchowej - nowoczesne formy gimnastyki (uprawnienia państwowe),
 • Instruktor rekreacji ruchowej - ćwiczenia siłowe ( uprawnienia państwowe )
Magdalena Pyrek
Magdalena Pyrek

Magdalena Pyrek- fizjoterapeuta

Absolwentka studiów pierwszego stopnia Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu.

Kursy i szkolenia:

 • Terapia Manualna wg. standardów IFOMPT; "Dysfunkcje piersiowego odcinka
  kręgosłupa
 • Moduł II kursu MT II, LPD I; "Dysfunkcje lędźwiowego odcinka kręgosłupa i kończyny dolnej"
 • Poziom B, MTII, Moduł III Kurs LPD II; "Dysfunkcje regionu miednicy i kończyny dolne"
 • Kurs stabilizacji: Moduł I, II, III:

- Centralna stabilność -niestabilność; Kompensacyjne schematy ruchowe przy dysfunkcjach systemow stabilizacyjnych.

- Nowoczesne koncepcje stabilizacji stawow obwodowych.

- Stabilizacja szyjnego odcinka kręgosłupa i stawu skroniowo-żuchwowego.

 • Anatomy Trains dla terapeutów manualnych
 • Terapia Punktów Spustowych- Warsztaty
 • Taping Rehabilitacyjny (taping w rehabilitacji i sporcie)
 • Funkcjonalna Ocena Stawu Kolanowego- Techniki Osteopatyczne
 • Diagnostyka radiologiczna w ortopedii i traumatologii narządu ruchu
 • MTT medyczny trening terapeutyczny w ramach terapii manualnej
  Moduł I i II
 • Anatomia prosektoryjna, kończyna gorna
  Moduł I
 • Anatomia prosektoryjna tułów i głowa
 • Vasyli International "kliniczna biomechaniki stopy"
 • MTII dysfunkcje szyjnego odcinka kręgosłupa
 • dysfunkcje górnego odcinka szyjnego kręgosłupa oraz st. skroniowo-żuchwowy
   
Mariusz Koziński
Mariusz Koziński

Mariusz Koziński - fizjoterapeuta

Absolwent studiów I stopnia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu, kierunek: fizjoterapia i Policealnej Szkoły Medycznej w Szczecinie, kierunek: technik fizjoterapii. Pracuje na stanowisku fizjoterapeuty w Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych SPSK 1 w Szczecinie.

 • Kursy i szkolenia:
 • Terapia Manualna wg standardów IFOMPT,
 • Dyplomowany terapeuta PNF,
 • Badanie i fizjoterapia w uszkodzeniach stawu kolanowego moduł I i II,
 • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego,
 • Stabilizacja centralna,
 • Nowoczesna koncepcja stabilizacji stawów kończyn,
 • Nowoczesne metody diagnostyki i rehabilitacji z wykorzystaniem systemów Biodex i MTD,
 • Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach,
 • Certyfikowany Edukator Promocji Zdrowia.
mgr Jacek Budnik
mgr Jacek Budnik

Mgr Jacek Budnik – fizjoterapeuta.

Absolwent - Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu (studnia I stopnia) oraz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (studia II stopnia) - kierunek fizjoterapia.
Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas praktyk na oddziałach szpitalnych SP Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie oraz w Domu Lekarskim, pod kierunkiem mgr Adriana  Wawrzyniaka.

Kursy i szkolenia:
 • Kinesiology taping ( akredytacja PTF ),
 • Trening oddechowy metodą SpiroTiger,
 • Nowoczesne metody diagnostyki i rehabilitacji z wykorzystaniem systemów Biodex i MTD,
 • Badanie i fizjoterapia w uszkodzeniach stawu kolanowego moduł I i II (akredytacja PTF ),
 • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego (akredytacja PTF ),
 • Kurs stabilizacji: Moduł I, II, III:
  - Centralna stabilność -niestabilność; Kompensacyjne schematy ruchowe przy dysfunkcjach systemów stabilizacyjnych.
  - Nowoczesne koncepcje stabilizacji stawow obwodowych.
  - Stabilizacja szyjnego odcinka kręgosłupa i stawu skroniowo-żuchwowego.
 • Diagnostyka radiologiczna w ortopedii i traumatologii narządu ruchu
 • Trener Kulturystyki (Polska Akademia Sportu w Warszawie).

 

Hanna Kulka
Hanna Kulka

Hanna Kulka - manualny drenaż limfatyczny

Szkolenia z zakresu Manualnego Drenażu Limfatycznego / Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej zdobyła u dr n. med. Janusza Dosia – w Ośrodku Profilaktyki i Rehabilitacji Onkologicznej LIMFO-REH pod patronatem Polsko- Niemieckiej Szkoły Limfologii.

Zdobyła wiedzę nie tylko w zakresie wykonywania manualnego drenażu limfatycznego kończyn: górnej i dolnej ale również z zakresu kompresjoterapii - specjalistycznego bandażowania niskoelastycznymi opaskami podtrzymującymi i wspomagającymi efekt drenażu.

Oprócz drenażu limfatycznego – Hanna Kulka zajmuje się masażem kręgosłupa. Autorka metoda skupia się na dotarciu do miejsca spięć i bólu. Masaż częściowo oparty na masażu klasycznym jednak łączy w sobie elementy innych metod zwielokrotniając jego skuteczność. Masaż mało inwazyjny i bezpieczny.

W zakresie zainteresowań i praktyki p. Hanny Kulki jest również refleksoterapia. Oddziaływanie na receptory w stopach, będących odpowiednikami gruczołów i narządów wewnętrznych ma dobroczynne działanie na organizm i wspomaga proces samouzdrawiania
 

 

Marcin Żylak
Marcin Żylak

Marcin Żylak – masażysta

W 2007 r. ukończył Policealną Szkołę Medyczną w Szczecinie. Doświadczenie zdobywał w studio Lo’r, Spa Baltica w Szczecinie oraz podczas prywatnej praktyki.

Kursy i szkolenia:

 • masaż klasyczny,
 • masaż leczniczy,
 • masaż relaksacyjny,
 • drenaż Limfatyczny,
 • masaż sportowy,
 • masaż bańką chińską,
 • miskami kokosowymi, kamieniami vacapou, bambusem królewskim,
 • miodem, czekoladą,
 • gorącymi kamieniami La Stone,
 • Certyfikat Edukatora Promocji Zdrowia.
Agnieszka Bobowska - Haliniarz
Agnieszka Bobowska - Haliniarz

Absolwentka Medycznego Studium Zawodowego w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu - kierunek fizjoterapia.

Kursy i szkolenia:
• Kurs stabilizacji: Moduł I, II, III:
- Centralna stabilność -niestabilność; Kompensacyjne schematy ruchowe przy dysfunkcjach systemow stabilizacyjnych.
- Nowoczesne koncepcje stabilizacji stawow obwodowych.
- Stabilizacja szyjnego odcinka kręgosłupa i stawu skroniowo-żuchwowego
• Dyplomowany terapeuta Terapii Manualnej wg standardów IFOMT
• Terapia Manualna wg koncepcji Briana Mulligana cz.A
• Badanie i terapia dysfunkcji układu nerwowego w fizjoterapii wg. D. Butlera
• Diagnostyka obrazowa w traumatologii i ortopedii dla fizjoterapeutów i masażystów

Katarzyna Piotrowska
Katarzyna Piotrowska

Katarzyna Piotrowska - dietetyk medyczny, specjalista ds. żywienia człowieka.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku i studiów podyplomowych w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Ponadto ekspert w dziedzinie dietetycznej profilaktyki chorób cywilizacyjnych oraz immunodiagnostyki nietolerancji pokarmowych.
 
Dietetyk w klubie piłkarskim Pogoń Szczecin SA (dietetyk drużyny). Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Dietetyki Oddział Szczecin w kadencji 2015-2018. Właścicielka Poradni Dietetyki Medycznej „Dietomedical”.
 
Uczestniczka licznych konferencji naukowych oraz szkoleń, m. in. „Żywienie i suplementacja w sporcie”, „Immunodiagnostyka nietolerancji pokarmowej”, która zdobyte doświadczenie m.in. w oddziałach gdańskich i szczecińskich szpitali oraz poradni skutecznie zamienia na ubywające kilogramy i lepsze samopoczucie Pacjentów.
 
Aktywnie zajmuje się szerzeniem edukacji żywieniowej m. in. współpracuje ze Stowarzyszeniem „Nasze Warszewo” współorganizując wykłady i spotkania dotyczące prawidłowego żywienia. Członek organizacji Slow Food Convivium Szczecin. Prywatnie – entuzjastka podróży i pływania, a ponadto instruktorka nordic walking.

 

do góry
USG

dr Magdalena Skaładr Magdalena Skała

Dr Magdalena Skała – specjalista radiolog

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie w 1999r. Od 2002r. radiolog w Zakładzie Radiologii w SPSK1 w Szczecinie. Regularnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach polskich i zagranicznych, głównie z zakresu traumatologii sportowej i narządu ruchu.
Zainteresowanie zawodowe: Ogólna diagnostyka dzieci i dorosłych w radiologii klasycznej, ultrasonografii, tomografii komputerowej oraz rezonansie magnetycznym.
Jest członkiem:
Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego,
Europejskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz
Towarzystwa Traumatologii Sportowej.

dr Dorota     Sitkiewicz-Krystosiakdr Dorota Sitkiewicz-Krystosiak

dr Dorota Sitkiewicz-Krystosiak - specjalista radiolog

W 2002 r. ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Po stażu podyplomowym w latach 2005 – 2012 pracowała w Zakładzie Radiologii w SPSK2 w Szczecinie. W latach 2008 – 2012 pracowała w Zakładzie Radiologii w Szpitalu Dziecięcym przy ul.Wojciecha, głównie jako lekarz dyżurny. Od listopada 2012 r. pracuje w Zakładzie Radiologii w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie.
23.11.2013r. zdała egzamin specjalizacyjny i uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej.
Jest członkinią Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach, stale podnosząc swoje kwalifikacje.

Zainteresowania zawodowe: Ogólna diagnostyka dzieci i dorosłych w radiologii klasycznej, ultrasonografii i tomografii komputerowej. Ocena badań mammograficznych oraz ultrasonografia piersi.
 

Dr Joanna Cegielska - specjalista radiolog

do góry
Chirurgia plastyczna

do góry
Chirurgia ogólna

dr n. med. Tomasz Hamera
dr n. med. Tomasz Hamera

Dr n. med. Tomasz Hamera jest specjalistą chirurgii ogólnej, flebologiem.  

Dr Hamera ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób żył zdobywane zarówno w strukturach Pomorskiej Akademii Medycznej jak i w klinikach prywatnych i państwowych w Polsce i w Wielkiej Brytanii.  Leczeniem chorób żył - flebologią- zajmuje się zawodowo od 16 lat.Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz Europejskiego Forum Żylnego. Tematem pracy doktorskiej dr T. Hamera było leczenie zaawansowanej przewlekłej niewydolności żylnej. Dodatkowo najnowszą wiedzę z zakresu flebologii zdobywa ciągle uczestnicząc w kongresach medycznych na całym świecie np. we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Niemczech i USA. Jest autorem i współautorem wielu publikacji, jak również wystąpień podczas konferencji medycznych z zakresu chirurgii ogólnej i flebologii.

Konferencje medyczne, zjazdy i szkolenia:

Zjazd Towarzystwa Chirurgów Polskich Warszawa 09.2001,
Diagnostyka Dopplerowska Naczyń Krwionośnych Zamość 09.2003,
Ozonoterapia Szczecin 04.2004, Kongres Polskich Towarzystw Naczyniowych Międzyzdroje 04.2004,
Rejestracja w British General Medical Council 03.2005,
Specjalizacja z chirurgii ogólnej 04.2005, Kurs: Advanced Trauma Life Support Eastbourne UK 10.2005,
Kongres Europejskiego Towarzystwa Naczyniowego Warszawa 05.2006,
Konferencja: Zaawansowane Operacje Laparoskopowe II Gdynia 04.2006,
Kongres Polskiego Towarzystwa Flebologicznego Bydgoszcz 06.2006,
Konferencja: Zaawansowane Operacje Laparoskopowe III Gdynia 04.2007,
Konferencja Polskiego Towarzystwa Angiologicznego Kazimierz Dolny 05.2007,
Tytuł doktora nauk medycznych Szczecin Pomorska Akademia Medyczna 10.2007, 
Sympozjum Chirurgii Plastycznej i Estetycznej Nicea 04.2008,
Kongres Europejskiego Forum Żylnego Barcelona 06.2008,
Sympozjum Chirurgi Estetycznej QMP Chicago USA 09.2008,
Akademia Macrolane warsztaty praktyczne Sztokholm 10.2008,
Konferencja Chirurgii Estetycznej Twarzy Las Vegas USA 06.2009,
Szkolenie w zakresie krwiodawstwa i krwiolecznictwa Szczecin 11.2009,
Wewnątrzżylna Termoablacja Radiowa VNUS Closure Fast warsztaty praktyczne Hamburg 11.2009,
Konferencja: Lipoliza Bochum 11.2009,
Lipoliza warsztaty praktyczne Bochum 11.2009
Członkostwo Międzynarodowego Towarzystwa Lipolizoterapii 11.2009,
Członkostwo Międzynarodowej Sieci Lipolizy 11.2009,
Sympozjum Chirurgii Estetycznej New York USA 12.2009,
Wewnątrzżylna Termoablacja Radiowa VNUS Closure Fast warsztaty praktyczne Aesthetic Vein 03.2010,
Nadanie uprawnień do wykonaywania zabiegów Wewnątrzżylnej Termoablacji Radiowej VNUS Closure Fast 03. 2010,
Sympozjum Chirurgii Estetycznej Mediolan Włochy 04.2010 - Powiększanie piersi przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej pacjenta.
22 Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Kraków 06.2010
Sympozjum Chirurgii Estetycznej Mediolan Włochy 09.2010 - Bieżące trendy w powiększaniu i podwieszaniu piersi.
II Konferencja pt.:" Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa - niedoceniany problem" Poznań 10.2010 (jako wykładowca)
Sympozjum Chirurgi Plastycznej Twarzy i Szyi Madryt 03.2011
Sympozjum Chirurgii Naczyniowej - Światowy konsensus leczenia naczyniowego i wewnątrznaczyniowego - 33 rd Charing Cross International Symposium Londyn 04.2011
Sympozjum Chirurgii Naczyniowej - Kontrowersje leczenia naczyniowego i wewnątrznaczyniowego - 34 rd Charing Cross International Symposium Londyn 04.2012 XII
Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging - Warszawa 10.2012
VII Międzynarodowa Konferencja - Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej - Warszawa 10.2012
XXV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Flebologicznego - Szklarska Poręba 03.2013

Dr n.med. Tomasz Śluzar
Dr n.med. Tomasz Śluzar

W 1989r ukończył z wyróżnieniem studia w Pomorskiej Akademii Medycznej. Specjalizacja w zakresie chirurgii ogólnej ukończona z wyróżnieniem w 1996 r. Specjalizacja w zakresie transplantologii klinicznej ukończona w 2003 r. Europejska specjalizacja w zakresie chirurgii transplantacyjnej ukończona w 2009 r. (tytuł Członka Europejskiej Rady Chirurgii – FEBS). Tytuł doktora nauk medycznych przyznany w Pomorskiej Akademii Medycznej w 2000 r. po obronie pracy poświęconej powikłaniom urologicznym po przeszczepieniu nerek. Szkolenie poświęcone przeszczepianiu nerek od dawców żywych – Rikshospitalet Oslo, Norwegia 2002 r. Warsztaty Transplantacyjne Eurotransplantu – University Hospital St. Luc Bruksela, Belgia 2002 r. Szkolenie z zakresu laparoskopowej chirurgii transplantacyjnej – Erasmus Medical Center Rotterdam, Holandia 2010 r. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz członek założyciel Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego. Laureat nagrody Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego – Pro Transplantationibus Fovendis w latach 1995 i 2005. Obecnie pełni funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie oraz Kierownika Zespołu Transplantacji Nerek SPWSZ w Szczecinie. Główne kierunki zainteresowań to chirurgia narządów jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, narządów wydzielania wewnętrznego (tarczyca nadnercza), układu żylnego oraz chirurgia transplantacyjna. Szczególne znaczenie dr Śluzar przywiązuje do wszelkich technik małoinwazyjnych (chirurgia video skopowa).

 Dr Dariusz Manowiec
Dr Dariusz Manowiec

Dariusz Manowiec, członek Towarzystwa Chirurgów Polskich. W 1993 ukończył Pomorską Akademie Medyczną. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu chirurgii ogólnej, w tym udział w warsztatach naukowych: „Zastosowanie techniki staplerowej i elektrochirurgicznej w chirurgii ogólnej”, „Leczenie chirurgiczne guzków krwawniczych i przetok okołoodbytniczych” Udział między innymi w konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Flebologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej. W 2002 roku otrzymał Dyplom Specjalisty II stopnia chirurgii ogólnej. Dr Manowiec wykonał ponad 7000 zabiegów chirurgicznych w tym ok. 2500 operacji żylaków odbytu metodą Ligasure.

Dr n. med. Elżbieta Polańska
Dr n. med. Elżbieta Polańska

Specjalista chirurgii ogólnej. USG tętnic i żył.

do góry
Laryngologia

dr n. med. Krzysztof Cecherzdr n. med. Krzysztof Cecherz

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. Tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie laryngologii uzyskał w 2008 r. za pracę dot. migdałka gardłowego. Obecnie pełni funkcję adiunkta Kliniki Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie. Ponadto kierownik PZOZ Ambulatorium w Kutnie oraz otolaryngolog w Centrum Medycznym Enel-Med i Medicover.
Zainteresowania zawodowe:
1. Przerost migdałka gardłowego u dzieci i jego następstwa kliniczne.
2. Operacje korekcyjne w zaburzeniach snu pod postacią chrapania i bezdechów (OBPS),
3. Zabiegi operacyjne w zakresie nosa i zatok przynosowych: korekcje małżowin nosowych, przegrody nosa, nosa zewnętrznego oraz endoskopowe zabiegi przywracające funkcje zatok ( FESS ).
4. Korekcje w zakresie gardła, podniebienia miękkiego i migdałków podniebiennych wykonywane metodą Olympus-Celon.

dr n.med. Maciej Kawczyńskidr n.med. Maciej Kawczyński

dr n. med. Maciej Kawczyński - specjalista otolaryngolog

Adiunkt w Katedrze Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej PAM

do góry
Stomatologia - Szczecin

 lek. dent. Krzysztof Myczka lek. dent. Krzysztof Myczka

Absolwent Wydziału Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej (rocznik 1990). Posiada 20 letni staż pracy jako lekarz dentysta. Ukończył liczne kursy specjalistyczne z dziedziny stomatologii zachowawczej, protetyki i implantologii. Przynależy do Polskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (PSI), Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie (DGOI), International Congres of Oral Implantology (ICOI), Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS), European Assosiation of Dental Implantology (EDI). Uczestnik wielu specjalistycznych kursów i szkoleń praktycznych - ukończył prestiżowe Curriculum of Oral Implantology na Uniwesytecie Goethego we Franfurcie. Od 2003r. prowadzi gabinety stomatologiczne w NZOZ Dom Lekarski.
Absolwent studiów podyplomowych "Zarządzanie w służbie zdrowia" Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie.

lek.dent. Robert Czekajlek.dent. Robert Czekaj

W 2002r. ukończył PAM w Szczecinie. Odbył staż podyplomowy w klinice Dental Servis w Szczecinie przy ul .Niedziałkowskiego. Od 2003r. roku prowadzi Indywidualną Praktykę Lekarską . Z Domem Lekarskim współpracuje nieprzerwanie od roku 2006r. Od lat uczestniczy w wielu kursach krajowych i zagranicznych z dziedzin stomatologii zachowawczej , protetyki , endodoncji , chirurgii stomatologicznej. Najbardziej zawodowo interesuje się implantoprotetyką, endodoncją oraz mikrochirurgią stomatologiczną - z dziedzin tych stale podnosi swoje kwalifikacje. Najważniejsze ukończone kursy to: Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie Medycznym im. J.W Goethe we Frankfurcie nad Menem, kursy z systemów implantologicznych Xive, Ankylos, Champion, Bicon, Nobel, kurs stabilizacji protez na implantach MDI , Zastosowania tlenku cerkonu w stomatologii i implantologii oraz liczne kursy z technik leczenia kanałowego.
W wolnym czasie amatorsko uprawia narciarstwo, squash i tenis.

 lek. dent. Anna Lipińska lek. dent. Anna Lipińska
do góry
Ginekologia

dr n.med. Dariusz Kuligowski dr n.med. Dariusz Kuligowski

Dyplom Lekarza uzyskał w 1990r. W czasie studiów brał aktywny udział w pracach Koła Naukowego przy Klinice Ginekologii IPG PAM, dwukrotnie zajął II miejsce w sekcji prac klinicznych podczas konferencji naukowych. Po ukończeniu studiów kontynuował zainteresowania naukowe, biorąc udział jako prelegent w licznych zjazdach i sympozjach. Jestem autorem i współautorem 18 prac naukowych, opublikowanych w periodykach polskich i zagranicznych. Specjalizację II st. z położnictwa i ginekologii uzyskał W 1997r. Tytuł doktora nauk medycznych zdobył w 1994r. Pracę zawodową rozpoczął w 1990 r. jako asystent w Klinice Patologii Ciąży i Porodu IPG PAM. Pracował w Oddziale Położniczo - Ginekologicznym Regionalnego Szpitala Onkologicznego w Szczecinie oraz Szpitala Rejonowego w Policach. Obecnie jest starszym asystentem w Oddziale Ginekologicznym Szpitala MSW w Szczecinie oraz w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie.
Od 1995 roku prowadzi z powodzeniem prywatną praktykę ginekologiczno-położniczą, ciesząc się dużym szacunkiem wśród pacjentek. Posiada Świadectwo Umiejętności Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, dyplom ukończenia kursu sonomammografii Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

W 2000r. wraz z Dariuszem Piotrowskim założył Dom Lekarski, którego jest obecnie współudziałowcem i dyrektorem. Ukończył szkolenia dwumodułowe: prawo finansowe i finanse przedsiębiorstw w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w ramach programu MBA. Współuczestniczył we wdrażaniu inwestycji Domu Lekarskiego współfinansowanych z Phare 2000 oraz Phare 2002.

dr Halina Dziubińska - Zybaładr Halina Dziubińska - Zybała
dr n.med. Tadeusz Suliszdr n.med. Tadeusz Sulisz
do góry
Interna

Dr Maciej CukiermanDr Maciej Cukierman

Absolwent Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W latach 2001-2006 pracował w Klinice Gastroenterologii SPSK-1 w Szczecinie. W 2006 r. uzyskał II stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych. Od 2006 roku pracuje w oddziale wewnętrznym Szpitala Powiatowego w Gryfinie, gdzie obecnie pełni funkcje z-cy ordynatora.

do góry
Onkologia-Pulmonologia

Dr n. med. Piotr Serwatowski

do góry
Urologia

Dr n. med. Jerzy Świtała

do góry
Psychiatria

Dr Joanna Piotrowska

Dr Dąbrówka Spertusiak - Rogoza

do góry
Psychologia

do góry
Neurologia

dr n. med. Anna Karbickadr n. med. Anna Karbicka

dr n. med. Anna Karbicka, specjalista neurolog.

W 2001 r. ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale lekarskim PAM w Szczecinie. Wiedzę i doświadczenie w zakresie neurologii zdobyła pracując jako rezydent i asystent w Katedrze i Klinice Neurologii PAM w Szczecinie w latach 2003-2008, gdzie zajmowała się również neuropatologią oraz prowadziła seminaria i ćwiczenia dydaktyczne ze studentami Pomorskiej Akademii Medycznej. W 2005 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w Zakładzie Patologii Komórki PAM, gdzie prowadziła badania nad wykorzystaniem komórek macierzystych m.in. w neurologii i kardiologii, efektem których były prace naukowe opublikowane na łamach zarówno polskich jak i zagranicznych czasopism, m.in. Stroke czy European Journal of Haematology.
W 2008 r. uzyskała tytuł specjalisty neurologa. Swoje doświadczenie zawodowe pogłębiła pracując jako starszy asystent w Oddziale Neurologii Szpitala MSW w Szczecinie oraz obejmując opieką ambulatoryjną wielu pacjentów na terenie Szczecina w ramach poradni neurologicznych oraz pełniąc dyżury lekarskie na Oddziale Neurologii SP WSZ w Szczecinie. Swoją wiedzę zawodową poszerza biorąc czynny udział w sympozjach, konferencjach i szkoleniach między innymi w zakresie elektroencefalografii, elektromiografii, ultrasonogragii Dopplera tętnic szyjnych oraz potencjałów wywołanych.

do góry
Alergologia

dr Małgorzata Radkowskadr Małgorzata Radkowska

dr Małgorzta Radkowska, specjalista alergolog, pulmonolog, pediatra

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej. W 1995r uzyskała specjalizację I st. z pediatrii - egzamin zdany z wyróżnieniem, w 2000r specjalizację II st. z pulmonologii ( choroby płuc ) - egzamin zdany z wyróżnieniem oraz w 2006r specjalizację II st. z alergologii.
Staże specjalizacyjne odbyła m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie, Specjalistycznym Szpitalu Chorób Płuc w Szczecinie oraz w Zakładzie Alergologii Klinicznej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.
Na co dzień pracuje w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej " Zdroje" w Szczecinie.
W kręgu szczególnych zainteresowań zawodowych znajdują się: astma oskrzelowa, alergiczny nieżyt nosa i spojówek, choroby alergiczne skóry, szczególnie atopowe zapalenie skóry, alergia pokarmowa.
Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach w kraju i za granicą, podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe (Szwajcaria, Włochy).
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz European Academy of Allergy and Clinical Immunology.

Nagroda Gospodarcza BUSOLA BIZNESU 2011 Gazele Biznesu 2012 spółka notowana na New Connect RYNEK AKCJI GPW hope glc Diament Forbesa
Copyrights © 2012 Dom Lekarski. All rights reserved. Dom Lekarski Centrum Medyczne w CH Turzyn, tel. 91/46 46 469, 91/46 46 470